Programma

Hieronder vind je het programma van de SURF Security- en Privacyconferentie. Waar mogelijk zijn de presentaties opgenomen.

Dag 1: donderdag 8 februari

 

9.00 uur Inloop
9.30 uur
  • Workshop 1: Privacy awareness E-Learning (thema: Onderzoek): 'Train de trainer' - Sander van Acht (Kleine zaal)
  • Workshop 2: Identity Management: vertrouwen of controle? - Thijs Kinkhorst, Arnout Terpstra (SURFnet) (Amphi theater)
  • Workshop 3: Ethereum & smart contracts workshop (Audiozaal)
 

Begin reguliere programma

11.30 uur Inlooplunch
12.30 uur Opening door dagvoorzitter - Martijn Meefout
12.35 uur Welkom door Universiteit Twente -

Thom Palstra (Rector Magnificus UTwente)

12.50 uur Erwin Bleumink (directeur SURFnet)
13.05 uur Winnaar SURF Security en Privacy Award 2017 - Bart Jacobs (RU)
13.25 uur Monitoring the darker side... - Piotr Kijewski (Shadowserver)
13.55 uur Presentatie over referendum Sleepwet - (sleepwetstudenten)
14.15 uur SURF Security en Privacy Award 2018 - Wim Biemolt (SURFcert)
14.30 uur Toelichting side events (SURFcert en CSY)
14.40 uur Koffie- en theepauze
 

Track 1: Beleid (Amphi theater)

15.10 uur Onweer (wat is het, wie doen er onderzoek) - Eyle Brinkhuis (SURFnet)
15.45 uur

ISO27001 tbv Privacy en security binnen onderzoek

- Henk Swaters (UTwente)
16.20 uur IBD / CERT gemeenten - Bas Nieuwesteeg (KING gemeenten)
 

Track 2: Techniek (Kleine zaal)

15.10 uur DDOS/ransomware - Jair Santanna (UTwente)
15.45 uur Bloomfilter - Matthijs Bomhoff (Quarantainenet)
16.20 uur

PKI for the masses - Rick van Rein (Openfortress)

 

Track 3: Operationeel (Audiozaal)

15.10 uur Operating large-scale honeypot sensor networks for fun and (non)profit - Piotr Kijewski (Shadowserver)
15.45 uur

Spectre & Meltdown: wat is het, en wat nu? - Bert Hubert (PowerDNS)

16.20 uur

De Hansa Dark Market Overname - Jaap van Oss (THTC)

 

Vervolg plenaire programma

16.55 uur eduVPN - Jan Just Keijser (Nikhef) en Rogier Spoor (SURFnet)
17.15 uur Transfer naar hotel
19.00 uur Avondprogramma en diner

 

Dag 2: vrijdag 9 februari

 

8.00 uur Transfer naar UT
8.30 uur Ontvangst met koffie
9.00 uur European trusted internet - Aiko Pras (Hoogleraar UTwente)
 

Track 1: Beleid (Amphi theater)

09.30 uur NOZON / ISIDOOR / CLAW / OZON 2018 - Remon Klein Tank (WUR) en Charlie van Genuchten (SURFnet)
10.15 uur Processen, procedures: crisis voorkomen - Peter Peters (Utwente)
10.40 uur Koffie- en theepauze
11.05 uur Benchmark SURFaudit - Bart Bosma (SURFnet) + MBO - Ludo Cuijpers (Kennisnet)
11.40 uur

Omgaan met opsporingsverzoeken - Arnoud Engelfriet (ICTrecht)

 

Track 2: Techniek (Kleine zaal)

09.30 uur Opsporen gehackte Twitter accounts - Meike Nauta (UTwente)
10.05 uur eduVPN under the hood - François Kooman (lead developer eduVPN)
10.40 uur Koffie- en theepauze
11.05 uur SURFnet's sleepnet? - Stefan Grimminck (Fontys)
11.40 uur

Melting the Snow - Olivier van der Toorn (Utwente)

 

Track 3: Privacy (Audiozaal)

09.30 uur Ethische vraagstukken mbt onderzoeksgegevens - Tamar Sharon (Filosofe UM)
10.05 uur Juridische bijdrage big data & privacy - Bart van der Sloot (TILT)
10.40 uur Koffie- en theepauze
11.05 uur Certificering AVG - Ronald Koorn (KPMG)
11.40 uur

GDPR & cloud services - Mark Jansen (Dirkzwager)

 

Vervolg plenaire programma

12.10 uur Lunch
13.00 uur Inleiding debat
13.30 uur

Debat "Nut en noodzaak Blockchain?" olv professor Bart Jacobs (RU). Deelnemers: Matthijs Pontier (Piratenpartij Amsterdam), Vince Meens (Brightlands), Henk van Cann (Blockchain Workspace), Steven Verkuil (Coinversable).

14.30 uur Koffie- en theepauze
15.00 uur

Post-Quantum Cryptography - Tanja Lange (Hoogleraar TUe)

15.30 uur Wrap up dagvoorzitter
15.45 uur Afsluiting en borrel
Laatste wijziging op 06 mrt 2018