Congres
SURF Onderwijsdagen 2021 voor mbo, hbo en wo

Hoe brengen we ict-vernieuwing in het onderwijs tot bloei, dat staat centraal tijdens hét onderwijs- & ict-event van het jaar: de SURF Onderwijsdagen. Op 9 & 10 november 2021 live in Den Bosch. Ben jij erbij? Koop nu je ticket.

SURF Onderwijsdagen 2021 Bloeispurt

Programma SURF Onderwijsdagen 9 november

Hoe zetten we na de groeispurt een bloeispurt van ict-vernieuwing in gang? Tijdens dag 1 van de SURF Onderwijsdagen reflecteren we op 1,5 jaar crisis, schakelen en hard (samen)werken. We onderzoeken welke waardevolle veranderingen we willen behouden en hoe we samen de urgentie en innovatiekracht vasthouden in de digitale transitie van het onderwijs.

Live programma in Den Bosch

Tijdens het plenaire programma betreden inspirerende experts het podium om hun visie en kennis te delen. In de 6 sessierondes over het onderwijs van de toekomst kies je zelf de sessies die jou aanspreken.

8 thema's

Flexibilisering van onderwijs | Blended onderwijs | (Digitale)leeromgevingen | Digitale leermaterialen | Digitaal toetsen | Studiedata en learning analytics | Docentprofessionalisering | AI in het onderwijs

  1. Ontvangst

    Starttijd:
    Eindtijd:
  2. Groeispurt? Bloeispurt! - opening dag 1

    Starttijd:
    Eindtijd:
    Spreker
    Jet de Ranitz (SURF) en Karim Amghar (dagvoorzitter)
    Locatie
    Plenaire programma
  3. Onderwijsveld in transitie – interview met Derk Loorbach

    Starttijd:
    Eindtijd:
    Spreker
    Derk Loorbach (DRIFT) en Karim Amghar
    Locatie
    Plenaire programma
  4. Talkshow Onderwijsperspectief van vandaag

    Starttijd:
    Eindtijd:
    Spreker
    Arthur Mol (WUR), Anke Visser (Graafschap College) en Jan Haarhuis (UU)
    Locatie
    Plenaire programma
  5. Pauze

    Starttijd:
    Eindtijd:
    Locatie
    Netwerkplein
    1. Transitieagenda voor het hoger onderwijs

      Starttijd:
      Eindtijd:
      Flexibilisering van onderwijs
      Spreker
      Derk Loorbach en Gijs Diercks (DRIFT/Versnellingsplan)
      Locatie
      Limousin 1
    2. Flexibel Hoger Onderwijs Landschap 2030

      Starttijd:
      Eindtijd:
      Flexibilisering van onderwijs
      Spreker
      Paul den Hertog (HvA)
      Locatie
      Dexter 27
    3. Studenteigenaarschap & de DLO: Portfolio

      Starttijd:
      Eindtijd:
      (Digitale) leeromgevingen
      Spreker
      Lotte Oude Weernink, Pieter Smits (Drieam), Henk van den Heuvel (Fontys)
      Locatie
      Dexter 18
    4. Een veranderende visie op toetsing

      Starttijd:
      Eindtijd:
      Digitaal toetsen
      Spreker
      Tamara van Schilt-Mol (Hogeschool van Arnhem en Nijmegen)
      Locatie
      Dexter 23
    5. Studenten begeleiden door inzet van data

      Starttijd:
      Eindtijd:
      Studiedata & learning analytics
      Spreker
      Alan Berg, Erwin van Vliet (UvA) en JaapJan Vroom (Deltion)
      Locatie
      Dexter 14
    6. Leergemeenschap voor onderwijsinnovatie

      Starttijd:
      Eindtijd:
      Docentprofessionalisering
      Spreker
      Annemarie van den Broek en Dries van den Enden (Fontys Hogeschool)
      Locatie
      Dexter 30
    7. Het algoritmeregister in het onderwijs voor grip op publieke waarden

      Starttijd:
      Eindtijd:
      AI in het onderwijs
      Spreker
      Duuk Baten (SURF) en Wilco Te Winkel (EUR)
      Locatie
      Rode Geus
  6. Lunchpauze

    Starttijd:
    Eindtijd:
    Locatie
    Netwerkplein
    1. Gebruik van virtual reality in onderwijs

      Starttijd:
      Eindtijd:
      Blended onderwijs
      Spreker
      Carlijn Bergwerff en Maarten Struijk Wilbrink (Universiteit Leiden)
      Locatie
      Limousin 1
    2. Opleiden voor de digitale transformatie

      Starttijd:
      Eindtijd:
      Docent professionalisering
      Spreker
      Lonneke Brands en Brenda Vos (Versnellingsplan Onderwijsinnovatie met ICT)
      Locatie
      Dexter 14
    3. Sociale binding in leergemeenschappen

      Starttijd:
      Eindtijd:
      Flexibilisering van onderwijs
      Spreker
      Jelly Zuidersma en Renée Oosterwijk (Versnellingsplan Onderwijsinnovatie met ICT)
      Locatie
      Dexter 19
    4. Experimenteren met EdTech

      Starttijd:
      Eindtijd:
      (Digitale) leeromgevingen
      Spreker
      Rens van der Vorst (Fontys), Daan Fraanje (UU) en Nienke Stumpel (Versnellingsplan)
      Locatie
      Dexter 23
    5. Gamification in het onderwijs

      Starttijd:
      Eindtijd:
      Blended onderwijs
      Spreker
      Stephan Plat (HAN)
      Locatie
      Dexter 27
    6. Digitaal toetsen: de droom naar praktijk

      Starttijd:
      Eindtijd:
      Digitaal toetsen
      Spreker
      Stefan Collet en Deniz Arslan (Axians)
      Locatie
      Dexter 30
    7. Digitale leermaterialen in de praktijk: doe mee!

      Starttijd:
      Eindtijd:
      Digitale leermaterialen
      Spreker
      Stef Smits (Morgens), Bolinda Hoekstra (HU), Nicolien Schmaal (WUR) en Jenny de Werk (SURF)
      Locatie
      Rode Geus
    8. Bouw mee aan de Campus van de Toekomst!

      Starttijd:
      Eindtijd:
      Lego-sessie
      Spreker
      Jasper van Winden en Mijke Kromdijk (UU)
      Locatie
      Netwerkplein
  7. Pauze

    Starttijd:
    Eindtijd:
    1. Waarden, ethiek en AI in het onderwijs

      Starttijd:
      Eindtijd:
      AI in het onderwijs
      Spreker
      SIG Artificial Intelligence
      Locatie
      Dexter 14
    2. Proeftuinsafari

      Starttijd:
      Eindtijd:
      Docentprofessionalisering
      Spreker
      Annemarie van den Broek (Versnellingszone docentprofessionalisering)
      Locatie
      Limousin 1
    3. Programmatisch onderwijs binnen CHARM-EU

      Starttijd:
      Eindtijd:
      Digitaal toetsen
      Spreker
      Jan Haarhuis (UU), Roel Smabers en Robert Smeenk (Scorion)
      Locatie
      Dexter 19
    4. 4C/ID light-model & de mbo-beroepstaken

      Starttijd:
      Eindtijd:
      Flexibilisering van onderwijs
      Spreker
      Merel Nielemans en Willem Nijmeijer (ROC Midden Nederland)
      Locatie
      Dexter 19
    5. Dat mag wat kosten!

      Starttijd:
      Eindtijd:
      Studiedata & learning analytics
      Spreker
      Harold Teunissen, Germaine Poot en Selwyn Jonges (SURF)
      Locatie
      Dexter 23
    6. Pak regie op de DLO!

      Starttijd:
      Eindtijd:
      (Digitale) leeromgevingen
      Spreker
      Monica van Dixhoorn en Herman van Dompseler (SURF)
      Locatie
      Dexter 18
    7. Demosessie Hybrid Classroom

      Starttijd:
      Eindtijd:
      Blended onderwijs
      Locatie
      Dexter 27
    8. Hoe te toetsen op afstand?

      Starttijd:
      Eindtijd:
      Digitaal toetsen
      Spreker
      Marjoleine Dobbelaer (HAN) en Sharon Klinkenberg (UvA)
      Locatie
      Dexter 30
    9. Open tekstboeken in het onderwijs

      Starttijd:
      Eindtijd:
      Digitale leermaterialen
      Spreker
      Michiel de Jong (TU Delft)
      Locatie
      Rode Geus
    10. Bouw mee aan de Campus van de Toekomst!

      Starttijd:
      Eindtijd:
      Lego-sessie
      Spreker
      Jasper van Winden en Mijke Kromdijk (UU)
      Locatie
      Netwerkplein
  8. Pauze

    Starttijd:
    Eindtijd:
    Locatie
    Netwerkplein
  9. In gesprek met Nynke Bos over het onderwijs van de toekomst

    Starttijd:
    Eindtijd:
    Spreker
    Nynke Bos (Hogeschool InHolland) en Karim Amghar
    Locatie
    Plenaire programma
  10. Borrel

    Starttijd:
    Eindtijd:
  11. Diner

    Starttijd:
    Eindtijd:

Blijf op de hoogte

Houd onze nieuwsbrief, Twitter en LinkedIn in de gaten voor regelmatige updates van het programma.